Nova škola u Popovači – obavijest o osnivanju

Sisačko-moslavačka županija u suradnji s Gradom Popovačom završava ovo ljeto najveću investiciju u području obrazovanja u zadnjih nekoliko desetaka godina, novu osnovnu školu u Popovači. Osnovna škola Zorka Sever, Popovača počinje s radom školske godine 2017./18.

Sukladno mreži osnovnih škola, Osnovnu školu Zorka Sever, Popovača pohađat će dio učenika postojeće škole te učenici područnih škola Gornja Gračenica i Donja Gračenica. Tijekom srpnja i kolovoza predstavnici Sisačko-moslavačke županije u suradnji s obje škole obavit će razgovore sa svim roditeljima čija djeca trebaju pohađati novu školu.

Učenici koji idu u područne škole, Gornja Gračenica i Donja Gračenica od prvog do četvrtog razreda,  kupuje udžbenike sa popisa Osnovne škole Vladimir Vidrić, Kutina. Učenici koji idu od petog do osmog razreda, prelaze u novu školu i udžbenike trebaju kupiti prema popisima Osnovne škole Popovača. Ukoliko su učenici već kupili udžbenike, slobodno ih mogu zadržati. Sukladno dogovoru između Grada Kutine i Grada Popovače učenici s područja Donje i Gornje Gračenice zadržavaju pravo na vouchere za besplatne udžbenike.

U tijeku je formiranje novih razrednih odjela sukladno popisima koje su dostavile OŠ Popovača i OŠ Vladimir Vidrić, Kutina. Prema trenutno dostupnim podatcima, nitko od nastavnika ne bi trebao ostati bez satnice ili svog radnog mjesta. Nova škola će preuzeti dio zaposlenika postojećih škola, a sigurno će biti potrebe i za dodatnim zapošljavanjem. Potrebe i način prelaska pojedinih zaposlenika odredit će se u dogovoru sa svakim pojedinim zaposlenikom. Konkretno, u kolovozu će predstavnici Županije i škola zajednički sa svakim pojedinim zaposlenikom razgovarati o njegovoj konkretnoj situaciji.

Sisačko-moslavačka županija zahvaljuje na strpljenju i suradnji svim roditeljima, učenicima i zaposlenicima navedenih škola te gradovima Popovači i Kutini. Osnovna škola Zorska Sever, Popovača ponos je građana Popovače, ali i cijele Sisačko-moslavačke županije te je potrebno vrlo malo truda i zalaganja da zaživi u punom svijetlu odgojno-obrazovnog sustava naže Županije.

objavio: Marija Velcl   datum: 28. 7. 2017.