Svjetski dan pismenosti

U suradnji s knjižničarkom Natašom Šporčić i učiteljicom hrvatskoga jezika Valerijom Galic Antolić u  informatičkoj je učionici 6.b razred 8. rujna  obilježio Međunarodni dan pismenosti.  Učenici su pisali kraće tekstove  na temu „Međunarodni dan pismenosti“ i „Olimpijski dan“. Prvi sat se razgovaralo o internetu, informatičkoj i informacijskoj pismenosti, a drugi sat su učenici imali praktičan rad na računalima.

Pritom su učili kako se snalaziti na internetu pronalaziti informacije i od toga preuzimati bitne i važeće podatke.

Učenici su proveli i malu anketu o provođenju vremena na internetu pa je na tjednom prosjeku zaključeno da jedan učenik 6.b razreda na internetu dnevno provede 90 minuta i to za vrijeme škole. Za vrijeme praznika učenici se još više služe internetom. U svakom slučaju zaključeno je da trebaju provoditi manje vremena na računalima i internetu te ga zasigurno provoditi kvalitetnije.

IZRADILE: HANNAH KATARINA MRAVUNAC I VIKTORIJA BRCKOVIĆ, 6.b

objavio: Marija Velcl   datum: 11. 9. 2017.