Susret s gradonačelnikom

Dana 03. listopada 2017. godine u sklopu Dječjeg tjedna održan je  susret s gradonačelnikom grada Kutine. Kao predstavnice OŠ Vladimira Vidrića sudjelovale su učenice 7.a i 8.a razreda, Nadia Vencl i Arijana Ratkajec.  Na imenovanom događaju bili su prisutni učenici osnovnih i srednjih škola, predstavnici pojedinih udruga i vrtića te dvoje učenika tražitelja međunarodne zaštite.

Gradonačelnik je na početku upoznao prisutne s ulogama i zadaćama Gradskoga vijeća grada Kutine te ih sve ljubazno pozdravio. Učenici su se pojedinačno predstavljali gradonačelniku te postavljali pitanja većinom vezana  za svoje škole, odnosno udruge. Gradonačelnik je odgovarao na pitanja poput: „Koja Vam je bila najdraža lektira te omiljeni predmet?“. Postavljala su se i ona malo ozbiljnija pitanja poput: „Hoće li sljedeće godine biti besplatni udžbenici za sve učenike osnovnih škola?“ . Gradonačelnik je pak postavljao razna pitanja predstavnicima azila vezana za njihov boravak u gradu Kutini. Predstavnici azila rekli su da su vrlo zadovoljni time što imaju i da im je jedini manji problem prijevoz. Učenice naše škole postavile su pitanja vezana za vanjsko igralište i žensku svlačionicu.

Gradonačelnik je bio zadovoljan upitima te je izjavio kako će sva postavljena pitanja biti razmotrena. Atmosfera je bila vrlo ugodna te su svi prisutni učenici i predstavnici na poklon dobili karte za kazališnu predstavu.

Napisale: Nadia Vencl, 7.a

Arijana Ratkajec, 8.a

objavio: Nikola Bartulić   datum: 4. 10. 2017.