Terenska nastava

Četvrti razredi naše matične škole i područnih škola Gornja i Donja Gračenica sa svojim učiteljicama (Zlatka Cigula, Zdenka Ivanić, Mirjana Rosavec, Vlatka Špičak) bili su 14.11.2017. na terenskoj nastavi u Zagrebu. U Gradskom kazalištu Trešnja pogledali su izvrsnu predstavu Zora Riđokosa redatelja Renea Medvešeka. Predstava je napravljena prema kultnom romanu Zora Riđokosa i njezina banda njemačkog pisca Kurta Helda. Učenici i učiteljice su još dugo nakon posljednjega pljeska bili pod snažnim dojmom koji je ostavila na njih ova predstava. Nakon toga krenuli su u razgled grada u pratnji turističkog vodiča. Nakon panoramske vožnje autobusom po Donjem gradu nastavili su pješice: Trg bana J. Jelačića, Ilica, Tomićeva ul., uspinjačom u Gornji grad, Kula Lotršćak, Katarinin trg, Jezuitski trg, Trg Sv. Marka, Kamenita vrata, Radićeva ul., Tkalčićeva ul. i završetak na Kaptolu. Učenici su se zadovoljni vratili kućama jer su mnogo naučili, a i zabavili se.

objavio: Nikola Bartulić   datum: 16. 11. 2017.