'Posjet osmih razreda Vukovaru''

U sklopu projekta ''Posjet osmih razreda Vukovaru'' učenici osmog razreda bili su na dvodnevnoj terenskoj nastavi u Vukovaru 13. i 14. listopada u organizaciji Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar.

U dva dana posjetili su Muzej vučedolske kulture, Gradski muzej Vukovar te brojne memorijalne lokacije na širem području grada, uključujući Trpinjsku cestu, Kukuruzni put-Put spasa, Mjesto sjećanja-Vukovarsku bolnicu '91., Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Masovnu grobnicu Ovčara te izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar. U sklopu projekta učenici su slušali i predavanja o samom ratu te o tome kako je poslije svega mir neprocjenjiv. Sudjelovali su i u kvizu znanja na kraju terenske nastave te zasluženo osvojili drugo mjesto.

Dobro je poznavati prošlost kako se iste greške ne bi ponovile u budućnosti.

objavio: Nikola Bartulić   datum: 18. 11. 2017.