Priznanje zlatnoga statusa međunarodne ekoškole

Korak po korak i OŠ Vladimira Vidrića stigla je do zlatnoga statusa međunarodne ekoškole. Zajednički je to uspjeh generacija učenika, učitelja i zaposlenika škole koji su dali svoj doprinos brizi o prirodi, okolišu, suživotu čovjeka i prirode bez uništavanja, zagađivanja i iscrpljivanja prirodnih resursa.

Tijekom godina sudjelovali smo i proveli niz različitih projekata koji su vezani uz promicanje ekološke svijesti i kulture življenja u skladu s prirodom. Učili smo o prirodnim resursima kao što su voda i sunčeva energija, pripremali proizvode od ljekovitoga i začinskoga bilja, promovirali zdravu prehranu i svakodnevnu fizičku aktivnost, učili smo o recikliranju, izrađivali uporabne predmete od recikliranih materijala, organizirali smo ekosajmove, brinemo o odvajanju otpada, uređujemo školski okoliš, a ponosimo se i humanitarnim akcijama kako bismo pomogli onima kojima je pomoć najpotrebnija.

Na tom našem putu pratili su nas i pomagali nam kumovi ekoškole: Moslavina d.o.o., Petrokemija d.d. i Messer Kutina. Zahvaljujemo im na dosadašnjoj potpori i suradnji.

Podizanje zelene zastave planiramo početkom iduće školske godine u skladu s epidemiološkim mjerama. Naš put nastavljamo uz moto Daj sve od sebe, priroda je dio tebe!

objavio: Helena Vuković   datum: 10. 6. 2021.