Književni susret s Jasminkom Tihi-Stepanić

Uoči Mjeseca hrvatske knjige učenici šestih i sedmih razreda OŠ Vladimira Vidrića upoznali su književnicu Jasminku Tihi-Stepanić. Dječju pažnju zaokupila je iskrenim, ležernim i neposrednim pripovijedanjem te ih motivirala da posegnu za knjigom i čitanjem. Predstavila im je svoje dječje romane Imaš fejs? i Bacit ću ti kompjutor kroz prozor te zbirku priča Baš kao Harry Potter.

U svojim djelima piše o problemima, izazovima, ali i potencijalnim opasnostima s kojima se suočavaju djeca i mladi u svijetu suvremenih tehnologija, medija i virtualne komunikacije. Teme njenih djela su aktualne, atraktivne s nedvojbenim edukativnim porukama i poukama.

Susret s književnicom ostvaren je u suradnji s izdavačkom kućom Alfa i školskom knjižničarkom.

Jasminka Tihi-Stepanić diplomirala je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Radi kao učiteljica hrvatskoga jezika u Osnovnoj školi Eugena Kvaternika u Velikoj Gorici, piše za Školske novine, objavljuje priče u dječjim časopisima.

Njezin prvi roman Imaš fejs? objavljen 2011. godine dobio je nagradu Mato Lovrak, našao se na listi najčitanijih knjiga za mlade Knjižnica grada Zagreba, a prema romanu snimljena je i radioigra koja je emitirana na međunarodnom natjecanju radioigara u Bratislavi 2012. godine.

Tekst i fotografije: Nataša Šporčić, prof. i dipl. knjižničar

objavio: Marija Velcl   datum: 13. 10. 2015.