ERASMUS + PROGRAM

2. transnacionalni sastanak u Dimitrovgradu (Bugarska) u sklopu projekta Poslujmo zajedno

Od 22. do 24. veljače 2016. godine održan je 2. transnacionalni sastanak projektnih partnera iz Hrvatske i Bugarske. Sastanak je održan u Dimitrovgradu (Bugarska) u sklopu projekta Poslujmo zajedno / Doing business together iz programa Erasmus +. Nositelj projekta je Grad Kutina, a partneri na projektu iz Hrvatske su: Osnovna škola Vladimira Vidrića, Visoka škola Nikola Šubić Zrinski, Razvojna agencija Mrav. Partneri iz Bugarske su: grad Dimitrovgrad, škola Lyuben Karavelov, Osnovna škola Aleko Konstantinov i Centar za djecu i mlade.

Glavni cilj projekta je da se aktivnim metodama poučavanja, obrazovnim radionicama za učenike osnovnih škola i njihove učitelje potakne na uvođenje poduzetništva u hrvatski obrazovni sustav. Projekt traje do 27. rujna 2017. godine.

Osnovnu školu Vladimira Vidrića predstavljale su ravnateljica Snježana Coha i Nataša Šporčić, školska knjižničarka kao koordinatorice projekta u školi.

Nazočne je pozdravio zamjenik gradonačelnika Dimitrovgrada Yasho Minkov i poželio svima uspjeh u provedbi projekta. Na sastanku su prezentirane dosadašnje provedene aktivnosti te je dogovorena implementacija sljedećih. Sudionici su upoznati s rezultatima i analizom ankete provedene među učenicima i učiteljima u partnerskim školama, dogovorena je izrada Priručnika o implementaciji kurikuluma poslovanja učeničkih zadruga i prijevod Priručnika na engleski jezik, edukacija 15 učitelja iz partnerskih škola „Train the trainer“  u Kutini te izrada web trgovine učeničke zadruge.

U sklopu sastanka partneri iz Hrvatske posjetili su Osnovnu školu Aleko Konstantinov, školu Lyuben Karavelov i Centar za djecu i mlade gdje su ih upoznali s načinom rada i aktivnostima koje provode.

Tekst i fotografije: Nataša Šporčić, prof . i dipl. knjižničar

objavio: Marija Velcl   datum: 2. 3. 2016.