Međunarodni dan dječje knjige i 3. rođendan kampanje Čitaj mi!

Rođendan H. C. Andersena (2. travnja) izabran je kao datum obilježavanja Međunarodnoga dana dječje knjige i 3. rođendana prve nacionalne kampanje za promicanje čitanja naglas djeci od rođenja.

Učenici 2.a razreda s učiteljicom Mirjanom Rosavec prisjetili su se ovih datuma u školskoj knjižnici. Uz priču Luciane Sandroni Jednom davno... školska knjižničarka Nataša Šporčić „oživjela“ je likove iz dječjih bajki – Snjeguljicu, Pepeljugu, Crvenkapicu, Trnoružicu, Mačka u čizmama, Djevojčicu sa šibicama... kojih su se učenici s oduševljenjem prisjetili.

Razgovarali smo o bajkama, piscima, najdražim likovima, samostalnom i zajedničkom čitanju s članovima obitelji ili prijateljima, a djeca su zaključila da je čitanje jako važno za školski uspjeh i svakodnevni život.

Da dječja mašta može svašta, dokaz su crteži prizora ili najdražih likova iz bajki. Radovi učenika izloženi su na panou.

objavio: Marija Velcl   datum: 5. 4. 2016.