Projektni dan u PŠ Donja Gračenica

U projektnom danu „Gospodarenje otpadom-otpad nije smeće“ osmislili smo i uredili malo reciklažno dvorište u srcu naše škole. Ono će nas svakodnevno podsjećati na važnost razvrstavanja otpada te će učenici u tome aktivno sudjelovati kroz cijelu godinu.Također smo kaširali dvije planete Zemlje te uvidjeli razliku između onečišćene i čiste Zemlje.

Kroz različite nastavne aktivnosti ( osmišljavanje dijamantne pjesme, rješavanje križaljki i matematičkih zadataka ) te izradu različitih društvenih igara i igračaka od recikliranog materijala ( memory kartice, labirinti, križić-kružić, gusjenice, roboti, cvjetići u vazi ) , učenici su još jednom osvijestili mogućnosti iskorištavanja otpada i potrebu njegovog zbrinjavanja.

Završni dio dana proveli smo u čišćenju školskog dvorišta i sadnji cvijeća na novoj vrtnoj gredici.

Cijeli dan bili smo vrlo marljivi i sretni što smo svojim radom doprinijeli obilježavanju dana naše planete.

objavio: Marija Velcl   datum: 25. 4. 2016.