Nove tehnologije - 3D printer u OŠ Vladimira Vidrića kao dio projekta UNDP Croatia

OŠ Vladimira Vidrića Kutina i UNDP Croatia ostvaruju suradnju kroz inicijativu Jačanje zadrugarstva, prvi korak - učeničko zadrugarstvo koja je dio projekta Zajedno za bolje - društvena uključenost Roma u Hrvatskoj.  Suradnja je ostvarena zahvaljujući financijskoj podršci fondova zemalja Europskoga gospodarskoga prostora i Kraljevine Norveške (EGP/NF) te uz podršku Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva.

Školska zadruga dobila je 3D printer kojim će, počekom sljedeće školske godine, moći ostvarivati niz aktivnosti kroz koje će se učiti o radu zadruga te primjeni naučenoga u poduzetništvu. Učenje i stvaranje upotrebom novih, inovativnih tehnologija poticajan su izazov svim generacijama, a posebno učeničkoj dobi.

OŠ Vladimira Vidrića prva je po brojnosti učenika Roma na području Grada Kutine koja će upotrebom 3D tehnologije promicati, uz ostale aktivnosti, romsku baštinu i kulturu.

objavio: Marija Velcl   datum: 13. 5. 2016.