OVOGODIŠNJE MATURALNO PUTOVANJE

Učitelji i učenici  7. i 8. razreda naše škole ove su godine išli na maturalac koji je trajao od 23.5 do 26.5.2016. godine.

Krenuli smo rano, u 7,00 sati, prema Zaostrogu.

Na putu smo stali u Pakovo selo Etnoladi Dalmati. Tamo smo upoznali svakodnevnicu tamošnjih stanovnika. Nakon toga krenuli smo u Zaostrog. Kada smo došli u Zaostrog, razgledali smo malo grad  te prisustvovali zabavi dobrodošlice. Idući dan krenuli smo za Metković. Bili smo u Prirodoslovnom muzeju u Metkoviću, a nakon toga smo se vozili lađama dolinom rijeke Neretve. Vrativši se u  Zaostrog, tamo smo se okupali po prvi put u moru.  U kampu smo svaku večer imali i večernji disko. Treći dan smo bili u Dubrovniku, gradu u kojemu smo vidjeli predivne znamenitosti i saznali više o povijesti samoga grada. Navečer smo se opet družili u  disku. Četvrti dan smo krenuli kući, no prije polaska smo posjetili franjevački samostan. Rastanak je bio tužan jer je bilo suza zbog nezaboravnih trenutaka, originalnih animatora i novih ljubavi, dakako. Na putu kući stali smo  još u Sinj u Muzej sinjske alke gdje smo saznali više o sinjskim borbama i običajima. Kući smo se vratili u kasnim večernjim satima.

Neki od dojmova učenika:

Bilo je odlično. Najbolje mi je bilo kad su dečki bili cure, a cure dečki. Dubrovnik je predivan grad i žao mi je što nismo išli na zidine, ali mi je drago što sam ga posjetila. Zaostrog je predivan, pogotovo plaže. Animatori su bili super. Carevi, a i disko je bio odličan. Da mogu, vratila bih se natrag.

Bilo je odlično.Družili smo se i zabavljali. Poseban trenutak koji bih istaknula je bio sam odlazak. Jako smo plakali jer smo imali najbolje animatore ikad! Vozili smo se rolama i biciklima, kupali se i šetali po gradu. Zaostrog je jedan predivan grad i nadam se da ćemo ga posjetiti opet. Svi se žele vratiti natrag.

…

Meni je bilo odlično. Sve mi se svidjelo, a najviše Dubrovnik i franjevački samostan u Zaostrogu. Disko mi je bio odličan, super smo se zabavljali i opet bih se tamo vratila.

objavio: Marija Velcl   datum: 6. 6. 2016.