Dječji tjedan u PŠ Donja Gračenica

Bio je to vrlo raznolik i aktivnostima bogat tjedan. Započeo je  posjetom medara iz Popovače, a nastavio se odlaskom prvašića  na predstavu u Kutinu. Nakon što ih je razveselila „Moslavačka bajka“ , jednako oduševljenje izazvali su i poklončići koje im je pripremio Grad Kutina, a uručio zamjenik gradonačelnika, gospodin Josip Marić.

U školi smo obilježili i Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Kako nam je ovogodišnja tema bila „Slatka zimnica“, učiteljice i učenici zajedno su pripremili domaći pekmez od jabuka, slatke okruglice od jabuka i keksa, zdrave lizalice od mrkve i domaći sir od dunja. Vrijedne dječje ručice aktivno su sudjelovale u pripremi slatkih zalogaja, a njihove mame i bake poslale su nam u školu  puno finih kolača i kiflica u kojima je slatka zimnica bila jedan od sastojaka. S dijelom pripremljenih proizvoda sudjelovali smo na prigodnoj izložbi i prodajnom sajmu u Kutini.

objavio: Marija Velcl   datum: 10. 10. 2016.