Međunarodni dan ljudskih prava

Prošlo je 68 godina od potpisivanja Opće deklaracije o ljudskim pravima kojom je svim ljudima priznato pravo na život, slobodu i sigurnost bez obzira na razlike. Dan ljudskih prava obilježava se 10. prosinca, a svoj doprinos dali su i učenici i učitelji Osnovne škole Vladimira Vidrića.

U predvorju škole postavljena je izložba Sve boje osmijeha, sve boje riječi ostvarena u suradnji s romskom zajednicom Grada Kutine i Romskim kulturno-umjetničkim društvom Darda iz Darde. Isti postav izložbe nalazi se i u Dardi.

Uz izložbu, 9. prosinca 2016. godine u kinu Europa u Zagrebu bit će prikazan Audiovizualni rječnik bajaško-rumunjskoga jezika kojim govore Romi Bajaši iz Kutine. Autori toga projekta su djeca i mladi romske zajednice Grada Kutine uz pomoć Foto video kluba Kutina i Osnovne škole Vladimira Vidrića. Događaj u kinu Europa organizira Ured za ljudska prava i nacionalne manjine Vlade Republike Hrvatske.

objavio: Marija Velcl   datum: 11. 12. 2016.