Poduzetništvo s bugarskim partnerima

Edukacija spojena mobilnost u sklopu projekta Poslujmo zajedno / Doing business together kao dio europskoga Erasmus+ programa održana je u Kutini od 19. do 25. veljače 2017. godine. Na edukaciji je sudjelovalo 20 učenika i 7 učitelja iz Kutine i partnerskog grada Dimitrovgrada (Bugarska). Prva tri dana aktivnosti su se odvijale u RA Mrav, a treći i četvrti dan u Osnovnoj školi Vladimira Vidrića. Edukaciju su provodili projektni partneri iz Visoke škole Nikola Šubić Zrinski, Razvojne agencije Mrav i Osnovne škole Vladimira Vidrića.

Cilj je podučiti učitelje i učenike osnovama poduzetništva kako bi pokrenuli posao u učeničkim zadrugama. Priručnik o poslovanju učeničkih zadruga pripremili su djelatnici Visoke poslovne škole Nikola Šubić Zrinski iz Zagreba koji su i održali praktične radionice o poduzetništvu.

Učenici i učitelji izradili su u praktičnim radionicama prigodne uskrsne proizvode koje su sami dizajnirali, odredili cijenu i koristeći znanja o mogućnostima novih ICT tehnologija reklamirali svoje proizvode na web shopu. Naravno, gotovi proizvodi mogu se kupiti putem web shopa.

Učenike OŠ Vladimira Vidrića u travnju očekuje uzvratni susret s partnerima iz Dimitrovgrada jer putuju na edukaciju u Bugarsku gdje će se održati Work camp.

objavio: Marija Velcl   datum: 24. 2. 2017.