Terenska nastava drugih razreda matične škole

29.3.2017. učenici drugih razreda matične škole s učiteljicama Grozdanom Škurić, Helenom Vuković Žarko i Sonjom Markanović bili su na terenskoj nastavi Moslavačkim krajem.

Posjetili smo OPG obitelji Davosir u D. Gračenici, gdje su učenici upoznali uzgoj povrća u plasteniku i uzgoj domaćih životinja. Nakon toga posjetili smo pogon za preradu vode u Ravniku. Domaćini su nam pokazali pogon i objasnili kako se voda  crpi i pročišćava. Sljedeća je postaja bio Podgarić od kojeg smo se penjali do Garić grada. Tu su nas dočekali djelatnici šumarije dipl.ing. Dragutin Vagner i Petar Kramjčević koji su učenicima govorili o drveću i biljkama na Moslavačkoj gori. Slijedila je igra i druženje u Podgariću gdje nas je majka Noaha Cerovečkog ugostila. Povratak kući bio je preko Garešnice. Učenici su sa zanimanjem i veseljem sudjelovali u svim aktivnostima, a učenici 2.b svoje su dojmove izrazili kroz likovne i literarne radove od kojih je nastala slikovnica Turistička razglednica zavičaja - Moslavina.

Tekst i fotografije: Sonja Markanović

objavio: Marija Velcl   datum: 4. 4. 2017.