Svjetski dan Roma

8. travnja, Svjetski dan Roma, u cijelom svijetu se obilježava uz manifestacije koje za cilj imaju promoviranje poboljšanja životnih uslova romske populacije s posebnim naglaskom na obrazovanju što većeg broja Roma.

Povodom toga dana učenici naše škole su prikupili materijal i uredili prigodni pano o Romima. Čestitamo svim Romima Svjetski dan Roma!

Učenici 4.b. razreda s učiteljem Bojanom Iličićem su obilježili nadolazeći Svjetski dan Roma. Učenici su razgovarali o zastavi, himni, narodnim običajima te jeziku. Učenici romske populacije su nas podučavali jeziku kroz svakodnevne događaje. Prikazan je video zapis RKUD Darda koji pokazuje narodne nošnje i plesne običaje romske populacije. Na kraju sata učenici su svojim otiscima prstiju obojali romsku zastavu pripadajućim bojama. Motiviranost učenika za ovu temu je velika te ćemo je nastaviti obrađivati i upoznavati jedni druge.

objavio: Marija Velcl   datum: 7. 4. 2017.