„Dan Sunca“
Autor: Marija Velcl, 4. 5. 2017.

3. svibnja 2017. god. u našoj školi kao i u našim područnim školama održan je projektni dan „Dan Sunca“ .

Integriranom nastavom na razini svih razrednih odjela učenici su saznali odgovore na brojna pitanja koja imamo o Suncu. U okviru planiranih sati izučavali su njegove osobine, važnost i koju ulogu ima u svakodnevnom životu.

Cilj aktivnosti toga dana je upoznavanje učenika sa Suncem kao zvijezdom, Suncem kao glavnim izvorom energije na Zemlji, njegovim fizičkim karakteristikama (sastavom, veličinom, zalihama sunčeve energije, rotacijom, pomrčinom sunca…).

Važno je osvijestiti ulogu Sunca za život na Zemlji jer osim što daje energiju za rast, pokretanje i funkcioniranje organizma, Sunce nas grije toplinskom energijom.

Učenici su svoje uratke izložili u holu škole, a poslije izložbe su se zaputili osunčanim putevima našega grada.

“Poslije kiše, uvijek dolazi SUNCE“ - latinska poslovica.