Pristup informacijama

OSTVARIVANJE PRAVA NA PRISTUP INFORMACIJAMA

Pravo na pristup informacijama koje posjeduje, raspolaže ili nadzire Osnovna škola Vladimira Vidrića, Kutina,  uređeno je Zakonom o pravu na pristup informacijama (Narodne novine 25/13).

Zakonom se propisuju načela prava na pristup informacijama i ponovnu uporabu informacija, ograničenja prava na pristup informacijama i ponovnu uporabu informacija, postupak za ostvarivanje i zaštitu prava na pristup informacijama i ponovnu uporabu informacija.

Pravo na informaciju ostvaruje se podnošenjem zahtjeva Osnovnoj školi Vladimira Vidrića, Kutina.

Ukoliko se zahtjev podnosi pismenim putem potrebno je ispuniti Obrazac zahtjeva za pristup informacijama kojeg možete poslati

- na adresu:     OSNOVNA ŠKOLA  VLADIMIRA VIDRIĆA,  KUTINA

-   Službenik za informiranje  -

Školska 2,  44320 KUTINA

- elektroničkom  poštom: skola@os-vvidrica-kt.skole.hr

- ili donijeti osobno u tajništvo Škole radnim danom od 07.00 do 15.00 sati.

Osoba za kontakt:

Ljerka Kurak - službenik za informiranje

Telefon/fax: 044/682-326 / 044 682-325
e-mail: ljerka. kurak@skole.hr

Građanima Republike Hrvatske pravo na pristup informacijama osigurava Zakona o pravu na pristupu informacijama koji je stupio na snagu 6. studenog 2003. g. (NN 172/03.)

Pravo na pristup informacijama - je pravo fizičke i pravne osobe da traži i dobije informaciju koju posjeduje ili kojom raspolaže Škola kao javna ustanova.
Informacija je podatak, fotografija, crtež, film, izvješće, akt, tablica, grafikon, nacrt.
Kada (na propisanom obrascu) primi zahtjev za nekom informacijom, Službenik za informiranje dužan je u roku od 15 dana zahtjev riješiti.
U slučaju odbijanja Zahtjeva može se u roku od 8 dana od dana primitka rješenja podnijeti žalba.

Odluka o imenovanju sluzbenika za informiranje, 25. travnja 2012.doc
Kriteriji za odredivanje naknade za dostavu informacije.pdf
Obrazac-2 Zahtjev za pristup informacijama.doc
Obrazac-3 Zahtjev za dopunu ili ispravak informacije.doc