Terenska nastava sedmih razreda

22. travnja 2024. učenici sedmih razreda u pratnji svojih razrednica sudjelovali su na terenskoj nastavi. Prvo su posjetili Oroslavje. Nakon što su kroz šetnju i igru upoznali samo mjesto uputili su se u Park znanosti. Park znanosti je autorski projekt koji je zamišljen s ciljem da se javne površine oplemene interaktivnim znanstvenim i edukativnim sadržajem namijenjenim svim dobnim skupinama. Sadržaj čine eksponati, od kojih svaki pokazuje i dokazuje zanimljive pojave iz područja fizike, astronomije, geografije i psihologije što je naše učenika oduševilo. U njemu sve dobne skupine kroz igru, na zabavan način, pronalaze odgovore uz pomoć izvedenih eksponata, koje je potrebno pokretati, svirati, mjeriti, osluškivati. Učenici su sudjelovali i u radionici te izradili Newtonovo njihalo. U toj radionici su bili u timovima te se natjecali kako bi izradili što originalnije njihalo. Pobjednički tim je za nagradu ponio svoje njihalo kao bi ga izložili u školi. Nakon dvosatne edukacije krenuli su na ručak u obližnju pizzeriju Oro Goro gdje su uživali u pizzi. Terensku nastavu su završili kupanjem u Termama Tuhelj, omiljenom Vodenom planetu koji nudi niz sadržaja čak i u hladnijem periodu kao što je ovo doba godine. U Kutinu su se vratili puni dojmova s ovoga putovanja!

objavio: Helena Vuković   datum: 29. 4. 2024.