Prezentacija edukativnih slikovnica Hrvatskih voda

U Osnovnoj školi Vladimira Vidrića 30. studenoga 2015. održana su predavanja i predstavljene su učenicima trećih i četvrtih razreda slikovnice: Voda izvor života – Zaštita voda i Život uz rijeku – Poplave u izdanju Hrvatskih voda. Suradnju s Hrvatskim vodama pokrenula je Ana Demut, školska knjižničarka OŠ Zvonimira Franka, a prihvatila školska knjižničarka Nataša Šporčić. Hrvatske vode predstavljale su Marija Vizner, dipl. ing. agronomije i Mihaela Lukinić Fresl, ing. građevine. Predavanje i prezentaciju slikovnica održala je Marija Vizner koja je ujedno i autorica teksta u slikovnicama.

Učenici su pažljivo pratili i slušali zgode kornjače Hrvoja te podijelili svoja iskustva i znanja o važnosti vode u svakodnevnom životu te kako sami mogu doprinijeti zaštiti i štednji vode. Aktivno su sudjelovali u prezentaciji i predavanju odgovarajući na brojna pitanja, a posebno su se obradovali podjeli slikovnica i fotografiranju uz maskotu Hrvoja. Odlučili su svoja znanja prenijeti na roditelje, članove šire obitelji i prijatelje kako bi postali odgovorniji u „gospodarenju“ vodom.

Školske knjižnice dobile su na poklon nekoliko primjeraka slikovnica, kao i svi učenici i učitelji koji su prisustvovali predavanju.

Tekst i fotografije: Nataša Šporčić, prof. i dipl. knjižničar

objavio: Marija Velcl   datum: 1. 12. 2015.