Književni susret s Majom Brajko-Livaković

Uz Dan dječje knjige u našoj smo školi ugostili dječju književnicu Maju Brajko-Livaković. Književnom susretu nazočili su učenici od 5. do 8. razreda. Maja Brajko-Livaković prezentirala je romane za mlade Kad pobijedi ljubav, Nije fer, Nemoj reći nikome, Milijunaši  i Stakleni dvorac. U svojim romanima pripovijeda o aktualnim problemima mladih, ovisnostima, obiteljskim odnosima, prijateljstvu, ljubavi, odgovornostima za vlastite postupke.  Na književnom susretu autorica je s mladima razgovarala o svim tim problemima te ih podsjetila na prave životne vrijednosti.

Ovdje možete pročitati razgovor s Majom Brajko-Livaković, poznatom spisateljicom za djecu i mlade.

„Moj se život vrti oko knjiga i kada otkrijete bogatstvo knjiga, to je ljubav za cijeli život“, kaže Maja Brajko-Livaković.

Susret s književnicom ostvaren je u suradnji s izdavačkom kućom Alfa, školskom knjižničarkom i učiteljima hrvatskoga jezika.

Maja Brajko-Livaković provela je djetinjstvo u Bolu na otoku Braču. Diplomirala je na Filozofskom fakultetu  na Odsjeku kroatistike u Zagrebu. Od 1995. godine počinje s objavljivanjem svojih djela. Neka od njih su: Zlatnorata, Sirena i oblak, Plavi slavuj, Finka Fi, Kad pobijedi ljubav, Nije fer, Zatočenici Alge, Stakleni dvorac, Nemoj reći nikome. Finka Fi i Kad pobijedi ljubav uvršteni su u popis lektire za osnovnu školu. Višestruko je nagrađivana za svoj rad. Članica je Društva hrvatskih književnika. Surađuje s raznim časopisima za djecu te radi u Knjižnicama grada Zagreba.

Tekst i fotografije: Nataša Šporčić, prof. i dipl. knjižničar

objavio: Marija Velcl   datum: 6. 4. 2017.