Međunarodna razmjena straničnika / Bookmark Exchange Project

Međunarodni mjesec školskih knjižnica (ISLM) obilježava se u listopadu i daje priliku knjižničarima diljem svijeta kako bi promovirali važnost školske knjižnice u odgoju i obrazovanju.

Tema ovogodišnjeg Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica bila je Povezivanje zajednica i kultura i temelji se na temi godišnje konferencije Međunarodne udruge školskih knjižničara Učenje bez granica.

Nataša Šporčić, školska knjižničarka OŠ Vladimira Vidrića, uključila se u projekt razmjene straničnika. Tijekom listopada i studenog učenici 6.c razreda s razrednicom Kristinom Mikuličić, uz mentorstvo školske knjižničarke, pokazali su svoju kreativnost u izradi straničnika. Za partnere smo dobili osnovnu školu – Escola Basica e Secundaria de Vila Pouca de Aguiar iz Portugala. Razmjena straničnika bila je početkom prosinca, a učenici su s nestrpljenjem očekivali primitak „paketića“ iz Portugala.

Onima koji su sudjelovali ostaje uspomena i podsjetnik na vršnjake iz Portugala.

objavio: Nikola Bartulić   datum: 12. 12. 2017.