Učenici sedmih razreda obilježili Dan Europe

Stari kontinent u novom ruhu

Učenici 7. razreda Osnovne škole Vladimira Vidrića 9. svibnja 2019. obilježili su Dan Europe raznim i zanimljivim aktivnostima. U aktivnostima su sudjelovali 7.a i 7.b razred, učiteljica Geografije Aleksandra Savić Nikitović, učiteljica Hrvatskoga jezika Valerija Galic Antolić te učitelj Tehničke kulture Mario Kolesar s  grupom 3D tehnologije. Učenici 7. razreda su na satovima Geografije i Hrvatskoga jezika izrađivali plakate o:

- europskim gradovima

- nacionalnim jelima i pićima

- poznatim građevinama i knjižnicama

- granicama u 19. i 20. stoljeću i povijesnim događajima

- poznatim piscima

- ulasku Hrvatske u EU

Također su se natjecali u kvizu znanja o europskim državama, gradovima i kulturi te pravopisnom znanju. Grupa 3D tehnologije priključila se projektu izradom maketa europskih građevina. Na ovaj su način kreativno i dinamično utvrdili svoje znanje o Europi, ali i stekli nove spoznaje koje su dio opće kulture.

Edita Jurušić, 7.a

objavio: Aleksandra Savić Nikitović   datum: 10. 5. 2019.