Obavijest – Udžbenici i dodatna nastavna sredstva za šk. god. 2019./2020.

Udžbenici su besplatni za sve učenike osnovne škole, a nabavu financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja iz državnoga proračuna. Udžbenike će učenici preuzeti u rujnu u školi.

• Za učenike koji nastavljaju eksperimentalni program Škola za život, a to su učenici 2., 6. i 8. razreda za sve nastavne predmete Ministarstvo znanosti i obrazovanja kupuje udžbenike i dodatne nastavne materijale. Komplete će učenici preuzeti u rujnu u školi.

Dodatno objašnjenje: Učenici 8. razreda dobit će u školi za sve predmete udžbenike i dodatne nastavne materijale, a ne samo za eksperimentalne (Kemija, Fizika, Biologija) kao što je bilo ove školske godine.

• Za učenike 3. i 4. razreda udžbenike nabavlja Škola, a kupuje Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Udžbenike će učenici preuzeti u rujnu u školi. Dodatne nastavne materijale kupuju roditelji, a financijska sredstva je osigurao Grad Kutina u obliku vaučera koji se preuzimaju u Gradu. Popis odabranih dodatnih nastavnih sredstava objavljen je na web stranici škole.

Frontalno uvođenje kurikularne reforme – 1., 5. i 7. razred (Kemija, Fizika, Biologija)

• Za učenike 1., 5. i 7. razreda za sve nastavne predmete udžbenike nabavlja Škola, a kupuje Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Roditelji kupuju dodatne nastavne materijale. Popis dodatnih nastavnih materijala objavljen je na web stranici škole. Sredstva za kupnju dodatnih nastavnih materijala osigurao je osnivač – Grad Kutina u obliku vaučera koji se preuzimaju u Gradu. Udžbenike će učenici preuzeti u rujnu u školi.

objavio: Aleksandra Savić Nikitović   datum: 15. 7. 2019.