ŠKOLSKI MEDNI DAN

Dana 9. prosinca 2019. učenici prvih razreda Osnovne škole Vladimira Vidrića obilježili su Školski medni dan tako da su prisustvovali prezentaciji Udruge pčelara Metvica Kutina. Od predsjednika i tajnika udruge Željka Uzela i Ivana Lončarevića saznali su zašto su važne pčele, gdje žive, koje vrste pčela postoje i koja je važnost pčela za život ljudi.

Upoznali su opremu koju nose pčelari, vidjeli su  košnicu, pčelinje proizvode vosak, med, propolis, pelud. Učenici su aktivno sudjelovali u prezentaciji postavljajući pitanja. Nakon razgovora o medu svi su ga željeli probati što su na kraju i učinili.

Svatko je dobio slikovnicu Ministarstva poljoprivrede i edukativni letak pčelarske Udruge Metvica, te staklenku meda  od OPG-a Jadanić. Bilo je zanimljivo i vrlo poučno. Učenici prvih razreda obilježili su Školski medni dan i na nastavi informatike stvarajući digitalne sadržaje u programu Bojanje. Učeničke uratke postavili smo na pano ispred učionice iz informatike.

objavio: Helena Vuković   datum: 9. 12. 2019.