ŠKOLSKI MEDNI DAN

Dana 7. 12. 2020. godine učenici 1. a i 1. b razreda OŠ Vladimira Vidrića u Kutini obilježili su Školski medni dan.

Pogledali smo prigodnu PP prezentaciju u kojoj je na primjeren način opisan uzgoj pčela i proizvodnja meda. Roditelji nekih učenika bave se pčelarstvom pa su nam ti učenici opisali što oni znaju o ovoj temi. Razgovarali smo o svojstvima meda i o tome koliko je on zdrav za naš organizam te saznali da li djeca koriste med i na koji način (u čaju, jedu ga samoga, vole jesti medenjake). Izradili smo prigodan plakat s porukom o brizi i očuvanju pčela. Crtali smo vesele pčelice. I što je najvažnije naučili smo koliko su pčele važne u životu čovjeka, toliko da bez njih vjerojatno ne bi bilo niti nas.

Učenici su dobili prigodne poklone, papirnatu vrećicu s logom Hrvatske pčelarske udruge u kojoj je bila staklenka meda moslavačkih pčelara

i prigodna slikovnica. Dar je iznenadio i obradovao djecu.

Oblježavanje Školskog mednog dana bilo je zabavno i vrlo poučno.

Učiteljice Katarina Požgaj i Mirela Sijarto

objavio: Helena Vuković   datum: 10. 12. 2020.