Međunarodni dan dječje knjige

Svaku godinu na Andersenov rođendan obilježavamo Međunarodni dan dječje knjige kako bi se istaknula važnost knjige i djecu poticalo na čitanje od najranije dobi. U našoj školi obilježili su ga učenici i učenice od 1. do 4. razreda sa svojim učiteljicama i školskom knjižničarkom. Poslušali su poruku upućenu djeci svijeta Glazba riječi u kojoj ih se potiče i poziva da uživaju u čitanju, pisanju i dijeljenju riječi. Osim toga, prisjetili su se i Andersenovih bajki, razgovarali o njima, odabrali najljepšu, rješavali kvizove, crtali najdraže likove… Da ih je mogao čuti i vidjeti, Andersen bi, vjerujemo, bio zadovoljan i sretan.

Prisjetili smo se i „hrvatskoga Andersena“ i Šume Striborove kao i drugih pisaca i priča koji oplemenjuju i liječe dječju dušu, vode nas u neki drugi svijet i potiču na razmišljanje.

„Kada dijelimo riječi, naši glasovi postaju glazba budućnosti, mira, sreće i prijateljstva, melodija nade.“ (Margarita Engle: Glazba riječi)

objavio: Helena Vuković   datum: 9. 4. 2021.