Ljekovita moć knjige

Često volimo reći da su knjige riznice znanja, vrela zanimljivih priča koje utječu na naš doživljaj svijeta i sebe samih. U vremenu društvenih i osobnih kriza knjige postaju „mjesta“ u kojima tražimo odgovore na pitanja koja nas muče. Tako su učenici šestih i osmih razreda razmišljali o ljekovitim moćima lektire jer osim o zdravlju tijela, moramo brinuti i o zdravlju duše. Iz njihovih literarnih i likovnih radova saznali smo da lektira itekako može biti lijek za ljubavne boli, prijateljske ili obiteljske nesporazume, društvene nepravde ili trenutno životno iskustvo s kojim se bore.

Tri literarna rada učenika osmih razreda prijavljena su na literarni natječaj Ljekovita lektira Hrvatske udruge školskih knjižničara organiziranim povodom Noći knjige 2021. Izložbu učeničkih radova postavili smo u školi i u virtualnom obliku.

Prema preporukama naših učenika, posegnite za ovim „lijekom“ jer najbolji lijek za život je neprekidno pričanje novih priča.

Poveznica na virtualnu izložbu

objavio: Helena Vuković   datum: 13. 5. 2021.