Podržite nas na natjecanju „Kamera, ton, e-lektira“!

U sklopu aktivnosti povodom Godine čitanja učenici naše škole prijavili su se na CARNET-ovo natjecanje za izbor najbolje lektirne videonajave „Kamera, ton, e-lektira!“  koje od 18. listopada 2021. ulazi u posljednju fazu. Na natjecanje su poslane dvije videonajave na temu pripovijetke Duga Dinka Šimunovića koju su učenici čitali na satu lektire. Nakon izrade scenarija pretočili su svoje ideje u glumu i crtež te time pokazali raznolike pristupe doživljaju književnoga djela.

Osnovne kriterije i pravila natjecanja zadovoljio je ipak samo jedan video te ovim putem pozivamo sve da posjete CARNET-ov You Tube kanal te lajkom glasaju za našu videonajavu. Nagradu publike osvojit će video s najviše lajkova, jedan u kategoriji osnovnih i jedan u kategoriji srednjih škola. Kako prenosi CARNET  „pohvale za digitalnu kreativnost, također u dvije prethodno navedene kategorije, dodijelit će CARNET-ov Odjel za podršku obrazovanju. Pobjednici natjecanja bit će proglašeni na 23. CARNET-ovoj konferenciji za korisnike CUC 2021 koja će se pod nazivom Nove prilike! održati od 27. do 29. listopada 2021. godine u Šibeniku.“

U nastavku možete pogledati oba videa, a ovim putem pohvaljujemo Lanu Šnjarić (7.c) i Petru Čarapar (7.c) na zaista prekrasnim crtežima i dobroj priči te im želimo više uspjeha sljedeći put.

Videonajava za djelo Duga u kojoj su sudjelovali učenici 7.c: Aleksandar Grgić, Petra Karolina Hanzec, Chiara Rožić, Filip Gredelj, Lea Leona Plažanin i Borna Pučko, učenik 8.a razreda.

Videonajava za djelo Duga učenica Lane Šnjarić i Petre Čarapar.

/upload/os-vvidrica-kt/images/newsimg/1558/File/Duga1.mp4

Valerija Galic Antolić

objavio: Helena Vuković   datum: 18. 10. 2021.