VJEŽBA EVAKUACIJE I SPAŠAVANJA 15. 10. 2021.

Dana 15.10. 2021. za učenike naše škole organizirana je vježba evakuacije i spašavanja. U vježbi su sudjelovali učenici 1.b, 2.a, 4.a, 5.b, 7.b i 8.a razreda s predmetnim učiteljima.

Scenarij ove vježbe bio je da je na parkiralištu škole došlo do izlijevanja opasne tekućine koja je prouzročila požar te da požar prijeti školi. Dio scenarija je i da su učionice zbog obližnjeg požara pune dima te je potrebno izvršiti evakuaciju učenika. Za ovu prigodu koristili smo umjetni dim kako bi cijela situacija bila što vjerodostojnija stvarnom požaru. Veliko hvala ovdje i rasvjeti ''Boje noći'' koji su na ustupili na korištenje aparat za proizvođenje umjetnog dima.

U provođenju vježbe sudjelovali su i vatrogasci Vatrogasne postrojbe Kutina kojima veliko hvala na ostvarenoj suradnji, brizi i trudu uloženom u educiranje naših učenika. Također, vatrogasci Vatrogasne postrojbe Kutina u blizini škole izveli su niz zasebnih vježbi u kojima su demonstrirali svoje znanje i sposobnosti.

Vježbu evakuacije i spašavanja u školi su vodili pedagog Zvonimir Vidić i učiteljica Katarina Duhović.

Kako je vježba izgledala možete vidjeti na videu koji je priložen.

/upload/os-vvidrica-kt/images/newsimg/1559/File/WhatsAppVideo2021-10-21at125430.mp4

objavio: Helena Vuković   datum: 21. 10. 2021.