MEDNI DAN

Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka 2021.

7. prosinca 2021. godine u OŠ Vladimira Vidrića obilježen je Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka u suradnji s lokalnim pčelarima.

Na školu je dostavljen promotivni paket s promotivnom vrećicom, edukativnom brošurom „Pčelica Jelica i medo Edo“, naljepnica za poklopac s likom pčelice Jelice te med pakiran u Nacionalnu staklenku za med.

U 1. a razredu učiteljica Sanja Labus i u 1. b razredu učiteljica Helena Vuković Žarko održale su radionice o važnosti i značaju pčelarstva i o ljekovitosti meda. Uz edukativnu brošuru koristile su i edukativnu prezentaciju Priče sa cvjetne livade. Učenici su likovno prikazali pčelicu Jelicu i medu Edu.

Svi učenici aktivno su sudjelovali u radionici, naučili mnogo o životu pčela u košnicama, pravljenju meda i radu pčelara. Obradovali su se vrećici u kojoj je staklenka meda i pokazali zavidno znanje o utjecaju meda na zdravlje. S veseljem će se kod kuće osladiti medom.

objavio: Helena Vuković   datum: 20. 12. 2021.