Naša mala knjižnica – NMK

Naša mala knjižnica (NMK) međunarodni je projekt za poticanje i promicanje čitanja među djecom vrtićke i rane školske dobi. OŠ Vladimira Vidrića, Kutina uključila se u projekt i provodi ga tijekom školske godine 2022./2023. s učenicima koji pohađaju program produženoga boravka. Koordinatorice projekta u školi su učiteljice u produženom boravku i školska knjižničarka.

Sudionici projekta tijekom godine čitaju šest različitih knjiga prilagođenih njihovom uzrastu, a nakon čitanja sudjeluju u različitim osmišljenim aktivnostima kao što su razmjena knjižnoga junaka, stvaranju čitateljskoga kutka, izradi čitateljskoga vlakića, kvizu, literarno-likovnom natječaju, rješavaju zadatke u kreativnim knjižicama ili samostalno osmišljavaju aktivnosti i zadatke.

Svaki slobodni trenutak učenici koriste kako bi čitali neku od knjiga, a posebno su bili vrijedni i kreativni oko aktivnosti vezanih uz slikovnicu Božić je! Božić!

Zajednički se pripremamo i veselimo aktivnostima koje slijede, a jedna od njih je i razmjena knjižnoga junaka sa OŠ Jakovlje!

objavio: Helena Vuković   datum: 10. 1. 2023.