KULTURNA BAŠTINA

S učenicima šestih razreda obilježili smo Dan europske kulturne baštine. Školska knjižničarka, Nataša Šporčić, u suradnji s profesoricom povijesti, Dubravkom Prebeg-Novak, pripremila je prezentaciju za učenike šestih razreda na temu europske i hrvatske kulturne baštine s naglaskom na čuvanju i zaštiti knjiga kao vrijednoga dijela europske i hrvatske baštine.

Učenici su mogli čuti i vidjeti koje su najstarije hrvatske i europske  knjige, kada su, kojim pismom i jezikom tiskane. Najzanimljivije im je bilo vidjeti i listati prvu hrvatsku tiskanu knjigu Misal po zakonu rimskoga dvora uz pomoć web stranice Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

Učenici su prepoznali i pokazali interes za očuvanje baštine na kutinskom području svjesni njezine vrijednosti i važnosti za kulturu ovoga kraja. Također su mogli razgledati izložbu knjiga i vidjeti najznačajnije spomenike i djela svjetske kulturne i prirodne baštine.

objavio: Marija Velcl   datum: 30. 9. 2010.