S VIDRIĆEM U VIDRIĆU

Prigodnim kulturno-umjetničkim programom S Vidrićem u Vidriću obilježena je sto i prva godišnjica smrti pjesnika Vladimira Vidrića. Učenici su recitirali Vidrićeve pjesme, govorili o njegovom životu i pjesničkom radu.

U programu je prikazana prezentacija o radu i životu Škole od njezinih početaka sve do danas. Učenicima su dodijeljene i nagrade za najuspješnije pejzažne pjesme. Najuspješnija pejzažna pjesma je Ples kiše u noći Filipa Lenarta, učenika 6.C razreda. Drugo mjesto osvojila je Jesen Helene Lujanović, učenice 7.A razreda, a treće Volio bih jesen biti Siniše Rudara, učenika 6.C razreda.

Ovaj program realiziran je suradnjom školske knjižničarke, učiteljica hrvatskoga jezika i učitelja likovne kulture. Učenici su s oduševljenjem pripremali program i sudjelovali u njemu. Zahvaljujemo svima na zalaganju, a učenicima želimo još puno uspješnih pjesama.

Autorica teksta i fotografija:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. bibliotekar

objavio: Marija Velcl   datum: 5. 10. 2010.