DAN VODA – projektni dan

Svake godine 22. ožujak obilježava se kao svjetski Dan voda. Obilježava se od 1993. godine odlukom Opće skupštine Ujedinjenih naroda, a cilj je upozoriti na probleme vezane uz vodu i vodne resurse, njihovu zaštitu i očuvanje te važnost za opstanak ljudske rase.

Ove godine u našoj školi obilježit ćemo ga na poseban način tj. organizirat ćemo radionice za učenike koje će tematski biti vezane uz vodu. U projektu sudjeluju svi učitelji, učenici, stručni suradnici i zaposlenici škole, a organiziramo ga u sklopu stjecanja statusa Eko-škole. Glavna koordinatorica svih aktivnosti je Manda Ferk, profesorica biologije.

Cilj nam je potaknuti učenike na razmišljanje o vodi, njezinoj važnosti, štednji i zaštiti kao neophodnog resursa za očuvanje života na Zemlji.

Radionice su osmišljene, voditelji poznati, a rezultate očekujemo!

Jeste li znali?!

• 70% Zemljine površine prekriveno je vodom, ali samo je 2,5% pitke vode!
  • prosječno kućanstvo troši dnevno oko 50 litara pitke vode!
  • oko 600 milijuna ljudi u svijetu nema pristup pitkoj vodi!
  • kvaliteta hrvatskih podzemnih voda je iznad prosjeka većine razvijenih zemalja!

Popis radionica za projektni dan možete pogledati ovdje!

objavio: Marija Velcl   datum: 9. 3. 2011.