PODIGLI SMO ZELENU ZASTAVU

U svibnju 2011. postali smo Eko-škola, dobili priznanje i Zelenu zastavu koju smo jučer svečano podigli na jarbol pred školom. Svečanosti su prisustvovali brojni uzvanici i gosti, učitelji, učenici i njihovi roditelji. U kulturnoumjetničkom programu nastupile su školske mažoretkinje, recitatori, pjevački zbor i romska plesna skupina Kutinski biseri.

Ravnateljica škole, Snježana Coha pozdravila je sve prisutne, a posebno kumove Petrokemiju d.d. i Messer Kutina koji su nam pomogli u realizaciji ovoga projekta. Zlatko Babić, kao predstavnik kumova, rekao je da kutinski gospodarstvenici podupiru eko-škole i dalje će to činiti te da bi oni mogli učiti od kutinskih učenika kako se odgovorno ponašati prema okolišu i prirodi. Prisutnima se obratio i gradonačelnik Kutine, Davor Žmegač koji je pohvalio učenike i učitelje te njihov trud i zalaganje u promicanju ekologije i pozvao sve kutinske odgojno-obrazovne ustanove da se priključe programu eko-škola.

Svečanosti je prisustvovao i Ante Kutle, nacionalni koordinator udruge Lijepa naša i voditelj programa u Republici Hrvatskoj, koji je pohvalio kutinske škole koje promiču odgoj za okoliš kao jedan od prioriteta u odgoju djece i mladih te da se svi moramo ponašati savjesno i odgovorno prema bogu i čovjeku. Trud i zalaganje učenika i učitelja pohvalio je i podržao Boris Rajković kao predstavnik Sisačko-moslavačke županije.

Svečanost će posebno pamtiti učenici koji su imali čast nositi i podići zastavu, a to su: Helena Lujanović, Ana-Lena Batković, Matija Adamović i Matej Brežnjak.

Tekst: Nataša Šporčić

Fotografije: Marija Kokot

objavio: Marija Velcl   datum: 7. 6. 2011.