S VIDRIĆEM U VIDRIĆU

Treću godinu za redom Vidrićevci obilježavaju godišnjicu smrti hrvatskoga pjesnika Vladimira Vidrića (1875. – 1909.) po kojem je škola dobila ime. Ove godine program je osmišljen kao najava Mjeseca hrvatske knjige koji je posvećen pjesništvu i pjesnicima.

Učenici su pokušali biti pravi pjesnici (nekima je to i uspjelo!). Trudili su se napisati najljepšu pejzažnu pjesmu, a za maštovitost i kreativnost najbolji među njima prigodno su nagrađeni. Odabrali smo najuspješnije pejzažne pjesme i objavili ih u Biltenu koji smo promovirali u kulturno-umjetničkom programu. Program su osmislili i ostvarili recitatori i mladi knjižničari uz pomoć mentora, učitelja hrvatskoga jezika i školske knjižničarke.

Nagrađeni učenici i radovi:

1. Michaela Batković (8.c), Stara vodenica
  2. Vlatka Bezeredi (5.c), Jesen
  3. Robert Lujanović (6.b), Potok žubori

Hvala svima koji su pisali pjesme i sudjelovali u programu, a nagrađenima čestitamo i želimo još uspješnih pjesama!

Bilten pogledajte ovdje.

Tekst i fotografije:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. bibliotekar

objavio: Marija Velcl   datum: 7. 10. 2011.