SOLIDARNOST NA DJELU!

Djelatnici i učenici naše škole odazivaju se i sudjeluju u humanitarnim akcijama te pomažu, prema svojim mogućnostima, onima kojima je pomoć najpotrebnija. Uključili smo se u akciju Hrvatskog Crvenog križa Solidarnost na djelu 2011. u kojoj se prikupljala odjeća, obuća, hrana, novac i druga materijalna dobra. Akcija se provodila pod motom Pomozimo onima kojima je pomoć najpotrebnija.

Svrha odgoja za humanost je upoznati učenike s humanitarnim organizacijama, njihovim aktivnostima te načelima i primjenom humanosti u svakodnevnom životu. Koordinatorica akcije u našoj školi bila je Kristina Mikuličić, nastavnica tjelesne kulture. Novinarska skupina naše škole posjetila je Gradsko društvo Crvenog križa Kutina, razgovarala s ravnateljem koji ih je upoznao s radom i aktivnostima Društva.

Tekst i fotografije:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. bibliotekar

objavio: Marija Velcl   datum: 18. 10. 2011.