TJEDAN DEMOKRACIJE

Kao što smo i najavili, predavanjem i radionicama za skupine učenika kutinskih osnovnih škola i njihove voditelje, obilježili smo Tjedan demokracije. Tema ovogodišnjeg tjedna su ljudska prava. Sudionike su pozdravile: Renata Vlahek, stručna suradnica za odgoj i obrazovanje u gradskoj upravi i Snježana Coha, ravnateljica škole. Istaknule su važnost odgoja i učenja djece o ljudskim pravima, slobodama, toleranciji, jednakosti i različitosti.

Katarina Duhović, voditeljica predavanja i radionice, razgovarala je s djecom o demokraciji, njenim mjerilima i funkcioniranju u javnom i političkom životu. Nakon uvodnog predavanja, održane su dvije radionice. U jednoj radionici djeca su crtala drvo demokracije, obrativši posebnu pažnju na plodove toga drveta, a u drugoj se raspravljalo o diskriminaciji i predrasudama. Voditeljica druge radionice bila je Snježana Coha.

Tekst i fotografije:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. bibliotekar

objavio: Marija Velcl   datum: 20. 10. 2011.