NACIONALNI KVIZ ZA POTICANJE ČITANJA 2011. - VESELE ZAMKE

Nacionalni kviz za poticanje čitanja provodi se u školskim i narodnim knjižnicama u Hrvatskoj svake godine u Mjesecu hrvatske knjige. Organizatori su: Knjižnice grada Zagreba -  Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež Gradske knjižnice.

Ove godine posvećen je Grigoru Vitezu tj. stotoj obljetnici njegova rođenja. Školska knjižničarka animirala je i uputila učenike škole kako se uključiti u kviz i riješiti upitnik koji se, po prvi put, rješavao i slao on-line.

Helena Lujanović, učenica osmog razreda, je pobjednica kviza u našoj školi i predstavljat će školu na završnoj svečanosti u sklopu sajma knjiga Interliber u Zagrebu. Na svečanosti će se dodijeliti glavna i utješne nagrade, a sudionici će pogledati i predstavu Plava boja snijega.

Helena, čestitamo na pobjedi, trudu i zalaganju! Isplatilo se!

Tekst:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. bibliotekar

objavio: Marija Velcl   datum: 6. 11. 2011.