Izlet učenika 5. i 6. razreda u Krapinu

Učenici i učitelji su 8. svibnja 2012.godine u jutarnjim satima krenuli na jednodnevni izlet u Krapini. Nakon dolaska u Krapinu  uz stručne vodiče razgledali su muzej te ponešto i naučili o neandertalcu i životu čovjeka u prahistoriji. Ključna osoba za sva otkrića bio je Dragutin Gorjanović Kramberger.

Raspored im je bio prilično pun zato  što su odmah nakon muzeja i odmora krenuli prema Velikom Taboru . Tamo su vidjeli rodno stablo obitelji Ratkaj  jer su oni među prvima posjedovali taj dvorac. Potom se krenulo prema  Grešnoj gorici. Tamo su  učitelji i učenici imali organizirani ručak  te su učenici imali nekoliko sati slobodnog vremena za igru. Tijekom povratka prolazili su pokraj  rijeke Sutle koja je prirodna granica Hrvatske sa Slovenijom. Na putu  su stali  u Klancu kod stupa posvećenog hrvatskoj himni „Lijepa naša“. U Kutinu smo se vratili u večernjim satima.

Martina Plečić, 5.c

objavio: Marija Velcl   datum: 17. 5. 2012.