U čemu smo najbolji?

Kako bi se što ljepše oprostili sa školom, ali i pokazali kako su uspješni, osmaši naše škole natjecali su se u sklopu tematskog dana pod nazivom U čemu smo najbolji? Natjecateljske discipline bile su pretežno sportskog karaktera, ali su ipak započele kvizom znanja Najslabija karika, u kojem je sudjelovalo dvanaestero učenika, a pobijedio je Ante Opačak. Pitanja su bila vezana za sadržaje osmog razreda.

Uslijedilo je natjecanje u starinskim igrama, a učenici su pokazali koliko su snažni u povlačenju užeta, kako se mogu štafetno nositi jaja u žlici te kako skakati u vreći, i to na skliskoj podlozi u školskoj dvorani. U ovim su igrama bili najuspješniji Marin Zvonar, Ladislav Rogar i Anamarija Weiser, Ana Džambo, Martina Matošević i Dorian Jukić i učenici 8.c u povlačenju užeta.
Nakon drugog sata slijedio je mali nogomet, a sudjelovale su ekipe učenika i nastavnika. Nastavnici su u poštenoj i majstorskoj borbi pobijedili 5:1, a pogotke su postigli nastavnici Damir Rajić, Damir Štimac i Dinko Džajo. Za učenike je pogodak postigao Stjepan Petravić.
Učenice i nastavnice odmjerile su snage u odbojci. Nakon prvog izgubljenog seta nastavnice su dobile drugi, ali su na kraju izgubile s minimalnom razlikom. Učenicima su na kraju podijeljene simbolične nagrade, medalje koje su izradili učenici i zahvalnice za sudjelovanje i poštenu igru.
Važno je naglasiti da su svi učenici sudjelovali u nekoj od igara te da su sudionike svi veselo bodrili, a ni nastavnici nisu prošli bez pohvala. Učenici su bili izrazito zadovoljni te se nadamo da će se svima taj dan ostati u lijepom sjećanju.

Autor teksta:
                                                                                 Valerija Galic

Autori fotografija:

Manda Ferk i Nataša Šporčić

objavio: Administrator   datum: 8. 6. 2009.