S VIDRIĆEM U VIDRIĆU

Projektom S Vidrićem u Vidriću obilježena je stota godišnjica smrti pjesnika Vladimira Vidrića. U kulturno-umjetničkom programu recitirale su se Vidrićeve pjesme, govorilo se o njegovom kratkom životu, a sve je popraćeno glazbenim izvedbama učenika na gitari i violini. U programu je prikazana prezentacija o radu i životu Škole.

Učenicima su dodijeljene i nagrade za najuspješnije pejzažne pjesme i posebna nagrada za pjesmu na kajkavskom dijalektu. Najuspješnija pejzažna pjesma je Jesen Ane-Lene Batković, učenice 5.A razreda koja je dobila zbirku pjesama Vladimira Vidrića. Drugo mjesto osvojila je Proljetna čarolija Nikoline Gotšlih, učenice 8.B razreda, a treće Pejzaž Marije Čedermas, učenice 5.B razreda. Nagrada za drugo i treće mjesto bio je časopis Drvo znanja.

Posebnu nagradu, Kajkavsku liriku Moslavine, osvojila je Martina Kuhta, učenica 7.B razreda za pjesmu Selo moje malo napisanu na kajkavskom dijalektu. Sve nagrađene učenice dobile su i školski list Vidru.
Nositeljica ovoga projekta bila je školska knjižničarka u suradnji s učiteljima hrvatskoga jezika, učiteljem likovne kulture i ravnateljicom škole.
Učenici su ovaj projekt oduševljeno prihvatili i sudjelovali u njemu. Hvala im na tome jer su svojim radom doprinijeli njegovoj uspješnoj realizaciji.

Autorica teksta i fotografija:
                                             Nataša Šporčić, prof. i dipl. bibliotekar

objavio: Administrator   datum: 2. 10. 2009.