RODITELJSKI SASTANAK

Dana 19.03.2014. godine u Osnovnoj školi Vladimira Vidrića Kutina održan je planirani roditeljski sastanak za učenike i roditelje VIII.a i VIII.b razreda na temu Upisi u srednje škole 2014./2015. školske godine.

Uz roditelje i učenike sastanku su nazočile razrednice Valerija Galic Antolić i Anita Novaković,  pedagoginja škole Milka Ivanković i cijenjeni gosti, profesor Jakov Novokmet, ravnatelj srednje škole Tina Ujevića Kutina te profesor Ante Đevlan, ravnatelj Tehničke škole Kutina.

Pedagoginja škole Milka Ivanković skrenula je pozornost učenicima i roditeljima na što trebaju paziti pri izboru zvanja i zanimanja te kako izgleda novi model upisa u srednje škole s posebnim naglaskom na zajedničke, posebne i dodatne elemente.

Ravnatelj Tehničke škole Kutina gospodin Ante Đevlan upoznao je roditelje i učenike sa sustavom srednjih škola u Republici Hrvatskoj, kao i s nekim posebnostima iz novog modela upisa u srednje škole na koje treba posebno paziti da bi elektronički upisi bili uspješno i kvalitetno obavljeni. Također je upoznao nazočne s Planom upisa u prvi razred srednje škole za školsku godinu 2014./2015.  uz napomenu ukoliko se u određeni program ne upiše planirani broj učenika, Ministarstvo neće odobriti taj program.

Isto je učinio i ravnatelj Srednje škole Tina Ujevića Kutina, gospodin Jakov Novokmet.

U raspravi o upisima sudjelovao je i manji broj roditelja koji su tražili pojašnjenje određenih nejasnoća.

Tekst napisala:

Milka Ivanković, dipl. pedagog

objavio: Martina Bartolčić   datum: 2. 4. 2014.