MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Mjesec hrvatske knjige obilježava se svake godine od 15. listopada do 15 studenog, a ove godine posvećen je astronomiji jer se navršila 40-ta obljetnica slijetanja Apolla 11 na Mjesec, tj. boravka prvoga čovjeka u svemiru.

Mjesec knjige obilježavamo i u našoj školskoj knjižnici. Školska knjižničarka pripremila je u suradnji s učiteljicom Dragicom Varat izložbu knjiga, časopisa, fotografija i plakata vezanih uz astronomiju i istraživanja svemira. Učenici su najveći interes pokazali za fotografije pomrčine Sunca i 3D slikovnice planeta i nebeskih tijela. Izložbu mogu razgledati svi učenici, učitelji i zaposlenici škole.

Osim izložbe, za grupu Mladih knjižničara organizirana je kreativna radionica izrade straničnika (popularnih bookmarkera) u obliku mjeseca na kojima su ispisane znanstvene činjenice vezane uz svemir i nebeska tijela. Mladi knjižničari poklanjaju učenicima škole straničnike prilikom posudbe knjiga.

Osim ovih aktivnosti, pripremamo i radionicu Svemir – na nama je da ga otkrijemo u kojoj ćemo naučiti više o nepoznatom prostranstvu iznad nas, a vidjet ćemo i video zapise boravka astronauta u svemiru.

Nadamo se da ćemo pobuditi zanimanje učenika i potaknuti ih na istraživački i stvaralački rad.

Autorica teksta i fotografija:

Nataša Šporčić, prof.

objavio: Administrator   datum: 29. 10. 2009.