NATJEČAJ

ZA NEZAPOSLENE OSOBE ZA OBAVLJANJE POSLOVA POMOĆNIKA U NASTAVI ZA DJECU S POTEŠKOĆAMA U ODGOJNO-OBRAZOVNIM USTANOVAMA- PARTNERIMA U PROJEKTU

Osnovna škola Vladimira Vidrića, Školska 2, 44320 Kutina partner je na projektu „Učenje bez granica“ prijavljenog na Poziv za dostavu projektnih prijedloga Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta – „Osiguravanje pomoćnika učenicima s teškoćama u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama“, u okviru Operativnog programa Razvoj ljudskih potencijala 2007-2013, Prioriteta 2. Jačanje socijalnog uključivanja i integracije osoba u nepovoljnom položaju.

Projektom će se izravno utjecati na povećanje socijalne uključenosti i integracije učenika s teškoćama u osnovnim školama.

Slijedom navedenoga Osnovna škola Vladimira Vidrića s partnerima u Projektu raspisuje

NATJEČAJ

ZA NEZAPOSLENE OSOBE ZA OBAVLJANJE POSLOVA POMOĆNIKA U NASTAVI ZA DJECU S POTEŠKOĆAMA U ODGOJNO-OBRAZOVNIM USTANOVAMA – PARTNERIMA U PROJEKTU

Projektom je predviđen odabir i zapošljavanje nezaposlenih osoba u osnovnim školama na području Grada Kutina koje su partneri u Projektu.

POMOĆNIK/POMOĆNICA U NASTAVI ZA DJECU S POTEŠKOĆAMA

Broj traženih osoba: 2

Mjesto rada: grad Kutina

Radno vrijeme: nepuno radno vrijeme – 20 sati tjedno

Prijevoz na rad: djelomično

Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme do 10 mjeseci

UVJETI:

• najmanje završena četverogodišnja srednja škola,
  • prijava na evidenciji nezaposlenih Hrvatskog zavoda za zapošljavanje,

Prednost će imati osobe s

• iskustvom u volontiranju
  • iskustvom u neposrednom radu s djecom

OPIS POSLOVA

Osnovna je zadaća pomoćnika u nastavi za djecu s teškoćama pružanje neposredne podrške u razredu učenicima s teškoćama, pomoć u uključivanju u razredni kolektiv, savladavanje socijalno psiholoških prepreka i nastavnih sadržaja.

DODATNA ZNANJA I VJEŠTINE

Poštovanje različitosti, afinitet prema djeci s teškoćama u razvoju, otvorenost, odgovornost, fleksibilnost, razvijene komunikacijske vještine, podjednaka sklonost individualnom i timskom radu, točnost u izvršavanju poslova, organiziranost, emocionalna stabilnost i dosljednost. Odabir će se izvršiti uz pomoć stručnih metoda procjene kompetencija i osobina podnositelja/ica zahtjeva. Odabrani kandidati/kandidatkinje su u obvezi prije sklapanja ugovora o radu s obrazovnom ustanovom proći program edukacije u trajanju od minimalno 20 sati.

S kandidatom/kandidatkinjom izabranom za pomoćnika/pomoćnicu sklopit će se pisani ugovor u kojem će biti utvrđeni poslovi, trajanje te međusobna prava, obveze i odgovornosti ugovornih strana. Prije sklapanja Ugovora o radu kandidat/kandidatkinja će biti upućen i na liječnički pregled. U prijavi na poziv kandidat/kandidatkinja treba navesti osobne podatke (ime i prezime, datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja, broj telefona) te sve tražene priloge.

Uz prijavu kandidat/kandidatkinja dužni su priložiti sljedeće dokumente u izvorniku ili preslici:

• dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (presliku diplome ili potvrdu o stečenoj stručnoj spremi),
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslika domovnice),
  • životopis (vlastoručno potpisan, s podacima o volontiranju – naziv institucije/udruge/tvrtke gdje je volontiranje ostvareno, te trajanje istog, i s podacima o radu s djecom, ako kandidat/kandidatkinja imaju takvog iskustva),
  • uvjerenje o nekažnjavanju ne starije od 6 mjeseci.

Preslike traženih priloga ne moraju biti ovjerene, a kandidati/kandidatkinje su prije sklapanja pisanog ugovora dužni dostaviti na uvid originale dokumenata

Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati.

Pisane prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz Javnog poziva podnose se Hrvatskom zavodu za zapošljavanje Područni ured Kutina, Crkvena 13,  44320 Kutina, s naznakom „ Javni poziv za prijem pomoćnika u nastavi za djecu s teškoćama na području Grada Kutina  i Banove Jaruge – „Učenje bez granica“ do 25.9.2014.

Radni odnos sa školom će se zasnivati nakon provedenog selekcijskog postupka i edukacije kako slijedi.

RAVNATELJICA:

Snježana Coha,dip.učitelj

cijeli tekst natječaja pročitajte ovdje

objavio: Martina Bartolčić   datum: 18. 9. 2014.