Govorimo hrvatski – jezični savjeti

U skladu s vizijom i misijom škole koje su definirane u školskom kurikulumu te praćenju i vrednovanju učeničkih postignuća u pisanom i govornom izražavanju u nastavi hrvatskoga jezika, odlučili smo učenicima pomoći korisnim jezičnim savjetima.

Učenici, ali i odrasli, često griješe u pisanom i govornom izražavanju, imaju nedoumice kako nešto napisati ili izgovoriti. Kako bismo poboljšali njihovu pismenost i potaknuli interes za učenje hrvatskoga jezika, svaki četvrtak pripremamo jezične savjete koje mogu pročitati tijekom boravka u školi i riješiti jezične nedoumice. Pomoć mogu potražiti u školskoj knjižnici koristeći dostupne priručnike referentne zbirke.

Kako bismo provjerili što su naučili, krajem mjeseca moraju riješiti nagradni zadatak. Prvi nagradni zadatak uspješno su riješili sljedeći učenici:

Iva Rajković i Mia Sara Čingel, učenice 6.c razreda, Michael Batković, učenik 5.b razreda i Ivana Batković, učenica 7.c razreda. Čestitamo nagrađenima!

Jezične savjete odabire i priprema Nataša Šporčić, prof. i dipl. knjižničar u suradnji s Kristinom Mikuličić, prof.

objavio: Martina Bartolčić   datum: 24. 3. 2015.