BOŽIĆNA ČAROLIJA

HUMANITARNA IZLOŽBA U OKVIRU PROJEKTA ŠKOLE ZA AFRIKU

Laponija - selo djeda Božićnjaka

BOŽIĆNA ČAROLIJA – HUMANITARNA IZLOŽBA U OKVIRU PROJEKTA ŠKOLE ZA AFRIKU

U našoj se školi 3. prosinca 2009. godine odvijala Božićna čarolija, izložba učeničkih radova nastalih u 12 tematskih i kreativnih radionica. Radionice su bile tematski vezane uz Božić i božićne običaje. Učenici su izrađivali nakit i ukrase za bor, božićne čestitke, aranžmane, pekli božićne kolače, pjevali božićne pjesme, gledali film Kako je Grinch ukrao Božić, upoznali Laponiju i Djeda Božićnjaka, natjecali se u sportskim igrama, uvježbavali božićni igrokaz.

U Božićnu čaroliju bili su uključeni svi učenici Škole i voditelji radionica. Izložbu je otvorila ravnateljica Snježana Coha, a najzaslužniji za njeno ostvarenje su učitelji: Nikola Bartulić, Valerija Benac, Katarina Duhović i Ondina Sambolek.

Izložba je bila prodajnog i humanitarnoga karaktera jer će prikupljeni novac biti doniran projektu Škole za Afriku. Zahvaljujemo svima koji su svojim prilozima doprinijeli uspješnosti ove akcije unatoč teškoj financijskoj situaciji u kojoj se velika većina građana nalazi.

Učenici su bili oduševljeni radionicama, zadovoljni jer se ovaj dan razlikovao od uobičajenih školskih dana, a cilj je ostvaren jer smo pokazali plemenitost, ljubav, dobrotu i spremnost darivati one kojima je to najpotrebnije, a to su u ovom slučaju djeca Afrike.

Autorica teksta i fotografija:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. bibliotekar

objavio: Marija Velcl   datum: 4. 12. 2009.