HUSSAM JASSIM NA SATU RAZREDNOGA ODJELA

30.studenog 2015.godine učiteljica Kristina Mikuličić održala je sat razrednog odjela 8.b razreda na temu Zanati i koje zanate odabrati.

Kako su učenici ovoga razreda pred odlukom što odabrati kao zanimanje, ova se tema učinila zanimljivom zbog načina kako ju je prezentirala učenicima. Kako bi im pobliže objasnila kako će u narednom životu živjeti, vjerojatno, od profesije koju odaberu, na ovaj je sat dovela tražitelja azila iz Iraka, Hussama Jassima, koji je završio srednju frizersku za muškarce, ali i studenta novinarstva kojemu je ostalo manje od pola godine da taj studij dovrši. No, zbog ratnih teškoća Hussam je otišao iz Iraka u potrazi za mirnijim i boljim životom i želja mu je da ostane u našoj državi jer su mu se ljudi jako svidjeli kao što su ga i dobro prihvatili. Hussam je ošišao Luku Jušića i njegovog asistenta na ovome satu i obojica su bili zadovoljni frizurama. Učenici su bili oduševljeni i prezentacijom jednoga od njihovih mogućih zanata. Satu je prisustvovala i djelatnica UN-a Marijana Kapetanović koja, ujedno, i honorarno radi u našem foto-klubu u Kutini tako da je napravila i puno fotografija s ovoga događanja. Neizostavna je i ravnateljica naše škole, Snježana Coha, koja je satu, također, prisustvovala.

Novinarska skupina Vidra popratila je cijeli ovaj sat te su učenici obavili i kratki intervju s Hussamom Jassimom.
1. Koja je današnja tema?
Danas ćemo pričati o šišanju!
2. Zašto ste odabarali ovo zanimanje?
Volim ovo raditi jer je zabavno i radim to već 10 godina.
3. Koliko ste puta dosad ošišali ljude?
U Hrvatskoj jako malo, ali izvan nje jako puno.
4. Šišate samo muškarce ili i žene?
Samo muškarce.
5. Koji su osnovni alati za šišanje?
Škare, mašinica s nastavcima i češalj.
6. Želite ostati i raditi u Hrvatskoj?
Da, jer želim ovdje otvoriti  salon za muškarce i za žene!

Nakon ovoga sata zapitali smo se znamo li što želimo biti u daljnjem životu ili ćemo to ostaviti osmašima na razmišljanje jer mi još uvijek imamo vremena?! Zašto ne i frizeri kada je Hussam to profesionalno napravio.

Tekst: Spomenka Topić, prof. i novinarska skupina

Fotografije: Marijana Kapetanović

objavio: Marija Velcl   datum: 1. 12. 2015.